صفحه اصلیاخبارزمینه‌های همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران با انجمن‌های علمی بررسی شد

زمینه‌های همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران با انجمن‌های علمی بررسی شد

نشست مشترک انجمن‌های علمی ایران با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور جهت بررسی زمینه‌های همکاری این صندوق با انجمن‌های علمی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

 

در این نشست، معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: سیاست کلان وزارت علوم و به خصوص معاونت پژوهش و فناوری، مشارکت فعال و تصمیم‌سازانه از جانب انجمن‌های علمی در انجام امور پژوهشی و علمی است و در حوزه معاونت پژوهش، بخش‌های مدیریتی و اجرایی همه ملزم هستند با مجموعه انجمن‌های علمی تعامل و همکاری فعال داشته باشند.

وی افزود: بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها نیازمند حضور فعال انجمن‌های علمی است و این نیاز جدی حوزه علم و فناوری به‌شمار می‌رود که انجمن‌های علمی روی پای خود بایستند و در این خصوص ما از دانشگاه‌ها خواسته‌ایم که در زمینه عضویت اعضای هیئت علمی و دانشجویانشان در این انجمن‌ها، فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

معاون پژوهشی وزیر گفت: با هماهنگی‌هایی که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور داشته‌ایم سعی کردیم اعتبار قابل قبولی برای این انجمن‌ها فراهم کنیم و انجمن‌های علمی و اعضای آن‌ها از حالت تشریفاتی خارج شوند و دانشگاه‌ها نیز نهایت همکاری و کمک را به این انجمن‌ها داشته باشند.

وی اظهار داشت: امروز در این نشست همکاری‌هایی که انجمن‌های علمی ایران می‌توانند با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران داشته باشند بررسی می‌شود تا از جهت توسعه انجمن‌ها و زمینه‌های به کارگیری آن‌ها با صندوق حمایت، نهایت تعامل و همکاری صورت گیرد.

گفتنی است در این نشست، سید علیرضا شجاعی عضو هیات مدیره انجمن مهندسی صنایع ایران به نمایندگی از انجمن حضور داشت.

تماس با انجمن

دفتر مرکزی و دبيرخانه انجمن: تهران، خيابان کريمخان زند- نبش خيابان دکتر عضدی شمالي (آبان سابق)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبايی- طبقه سوم شمالی واحد 304

لوح فشرده 12 دوره کنفرانس

کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

مجله علمی پژوهشی زبان فارسی

مجله علمی پژوهشی زبان انگلیسی

بازگشت به بالا