صفحه اصلیاخبارتشکیل گروه تخصصی مدیریت راهبردی

تشکیل گروه تخصصی مدیریت راهبردی

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران از تشکیل گروه تخصصی مدیریت راهبردی در آن انجمن با هدف کمک به تدوین و پیاده سازی استراتژی ها در سطح ملی و بنگاهی خبر داد

حسب نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن مهندسی صنایع ایران مبنی بر لزوم ارزیابی نقادانه برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی انجمن و ارائه پیشنهاد در جهت بهبود این برنامه و نیز ارائه راهکارهای عملیاتی برای تحقق برنامه مذکور، در گام نخست، چهلمین گردهمایی ماهانه انجمن مهندسی صنایع ایران به موضوع راهبرد پرداخته و تحت عنوان "از استراتژی بنگاه تا راهبرد ملی" برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندسی صنایع ایران، سید علیرضا شجاعی نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران با اعلام این خبر گفت: در این گردهمایی یکی از طراحان و تدوین کنندگان چشم انداز بیست ساله کشور به بیان ساز و کار تدوین راهبرد ملی خواهد پرداخت و به عنوان یک نمونه عملی، چگونگی تدوین چشم انداز ایران 1404 را ارائه می کند.

وی افزود: میزگردی نیز با حضور تدوین کنندگان برنامه راهبردی صنعت معدن و تجارت در دولت قبل و فعلی برگزار می شود تا مکانیزم تدوین راهبرد در سطح یک دستگاه اجرایی را مطرح کنند و  به بحث بگذارند.

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران از تشکیل گروه تخصصی مدیریت راهبردی در آن انجمن با هدف کمک به تدوین و پیاده سازی استراتژی ها در سطح ملی و بنگاهی خبر داد و گفت: تلاش انجمن بر حل چند پرسش کلیدی در حوزه راهبرد است از جمله اینکه استراتژی ملی چگونه تدوین می شود و چه تفاوتی با استراتژی بنگاهی دارد. همچنین چرا اغلب راهبرد ها در عمل با مشکلات جدی و بعضا با شکست مواجه می شوند.

وی یکی از مشکلات جدی در کشور را ارتباط گسسته استراتژی های بنگاهی، دستگاهی و ملی دانست و افزود: باید راهکاری برای پیوند استراتژی بنگاه ها و راهبردهای ملی اتخاذ شود به عنوان مثال اگر اقتصاد مقاومتی یک سیاست کلی نظام است پس باید از راهبرد ملی تا بنگاهی همسو با یکدیگر تدوین و به اجرا درآید.

نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران گفت: از اعضای انجمن خواسته شده ضمن مطالعه سند راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، نظر اصلاحی و پیشنهادهای خود را برای انجمن ارسال کنندتا با جمع بندی دیدگاه ها، بتوان گزارشی تحلیلی و علمی همراه با پیشنهادهای اصلی و راهکارهای عملیاتی از سوی جامعه مهندسی صنایع ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرد.

گفتنی است چهلمین گردهمایی انجمن مهندسی صنایع ایران با همکارى خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی امروز 16 شهریور از ساعت  16:30 الی 19:30 در سازمان مدیریت صنعتى برگزار می شود.

تماس با انجمن

دفتر مرکزی و دبيرخانه انجمن: تهران، خيابان کريمخان زند- نبش خيابان دکتر عضدی شمالي (آبان سابق)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبايی- طبقه سوم شمالی واحد 304

خرید کالای ایرانی؛ افزایش و توسعه کسب و کار ایرانی

انجمن در شبکه های اجتماعی

عضویت خبرنامه

اعضای هیات مدیره

لوح فشرده 12 دوره کنفرانس

کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

مجله علمی پژوهشی زبان فارسی

مجله علمی پژوهشی زبان انگلیسی

بازگشت به بالا