انجمن مهندسی صنایع ایران

به منظور بررسی راهکارهای افزایش سطح اشتغال مهندسین صنایع و گسترش کاربرد آن در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی، کارگروه اشتغال «مهندسان صنایع» در انجمن مهندسی صنایع ایران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش انجمن مهندسی صنایع ایران به نقل از خبرگزاری دانشجو، سید علیرضا شجاعی نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و همسو با سیاست های کلی اقتصادی مقاومتی، انجمن مهندسی صنایع ایران بر خود وظیفه دانست این فعالیت مهم یعنی کمک به اشتغال جوانان تحصیلکرده در رشته مهندسی صنایع و نیز کمک به بنگاه ها برای خروج از رکود را در دستور کار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی بنگاه های کشور، کمبود آگاهی از تکنیک های مهندسی صنایع است و مدیران بنگاه ها با بکارگیری مهندسان صنایع و جاری سازی تکنیک های این رشته کاربردی، می توانند نه تنها بسیاری از مشکلات فعلی مجموعه خود را برطرف سازند بلکه سازمان خود را در مقابله تکانه ها مقاوم سازند.

شجاعی گفت: ما معتقدیم که محور سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، مهندسی صنایع است و مباحثی همچون بهره وری، افزایش ارزش افزوده، دانش بنیانی و رقابت پذیری با بکارگیری و پیاده سازی تکنیک های مهندسی صنایع امکان پذیر است.

نایب رییس انجمن مهندسی صنایع با اشاره به ترکیب این کارگروه، گفت: اعضای این کارگروه مرکب از چند تن از اعضای هیات مدیره انجمن و روسای چند دانشکده مهندسی صنایع می باشد که حسب نیاز از مدیران سازمان ها، بنگاه ها و شرکت های متقاضی جذب مهندسان صنایع نیز برای حضور در کارگروه مربوطه دعوت خواهد شد.

وی از متقاضیان جذب دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع و نیز جذب کارآموز دعوت کرد درخواست های خود را به کارگروه اشتغال انجمن ارسال کنند.

شجاعی همچنین از اعضای انجمن درخواست کرد با ارائه پیشنهادات سازنده و نوآورانه، کمیته را در اجرای اهدافش یاری کنند. وی افزود: هم اکنون برخی شرکت ها جهت تامین کادر مهندسی صنایع مجموعه خود تقاضای خود را برای انجمن ارسال می کنند.

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران تاکید کرد: برای دریافت اینگونه خدمات، دانشجویان و دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع و رشته های مرتبط باید عضو انجمن مهندسی صنایع ایران باشند.

وی ادامه داد: انجمن شرایطی را به وجود آورده تا افراد با مراجعه به سایت انجمن به نشانی iiie.ir و انجام فرایند عضویت به صورت الکترونیکی به راحتی به عضویت انجمن در آیند.