انجمن مهندسی صنایع ایران

در سال 1399 و همزمان با شیوع بیماری کوید19، با توجه به محدودیت‌های برگزاری رویدادهای مرسوم، انجمن مهندسی صنایع ایران با همکاری اجرایی انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه یزد اقدام به برگزاری یک مسابقه عکاسی نمود که ایده اصلی آن به کارگیری رویکردها و ابزارهای مهندسی صنایع در زندگی روزمره بود که می‌توانست در هر حوزه‌ای از زندگی مورد تاکید قرار گیرد. هدف اصلی این مسابقه، جلب توجه دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته مهندسی صنایع به کاربرد علم در عمل بوده است.

پوسترهای فراخوان شرکت در این مسابقه از نوروز 1399 منتشر شد و علاقه‌مندان فرصت کافی داشتند تا نسبت به تهیه و ارسال آثار اقدام نمایند.

اعلام برگزیدگان مسابقه فیلم و عکس مهندسی صنایع، مهندسی زندگی

 

در ادامه و با پیشنهاد اعضای هیات مدیره و با توجه به درخواست برخی از شرکت‌کنندگان، بخش کلیپ نیز به مسابقه اضافه شد.

اعلام برگزیدگان مسابقه فیلم و عکس مهندسی صنایع، مهندسی زندگی

 

تیم داوری این مسابقه با مشارکت تعدادی از متخصصان عکاسی و چند عضو هیات علمی دانشگاه‌های مختلف تشکیل شد و در نهایت یک عکس و یک کلیپ به شرح زیر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد.

 

عكس برگزيده: از سركار خانم مهندس الهه فرح بخش

اعلام برگزیدگان مسابقه فیلم و عکس مهندسی صنایع، مهندسی زندگی

شرح عکس: تقارن بیماری و فوت مادرم، قبولی در ارشد، ازدواج و تولد فرزندم، نگارش پایان نامه و اشتغال به کار نتوانست شوق آتشین مرا برای رسیدن به اهدافی که در سر دارم فرو بنشاند و همگی مسبب سرسختی و قدرتمندی من در مواجهه با بحران‌های زندگی شدند

 

كلیپ برگزیده: از جناب آقای دكتر سیامك حاجی یخچالی

 شرح کلیپ: سال نو فرصتی برای بازنگری پروژه زندگی و تدوین برنامه سال آتی