انجمن مهندسی صنایع ایران

روز یکشنبه، 5 آذر صندوق نوآوری و شکوفایی میزبان 47مین گردهمایی انجمن مهندسی صنایع ایران بود.

بنابر این گزارش، در این نشست که در دو پنل برگزار شد، در پنل اول فعالان کسب و کارهای نوپا و الکترونیکی، برنامه ریزی استارتاپ ها را در سه حوزه زیرساخت، ذی نفعان و محیط تجاری مورد توجه قرار دادند.

در این بخش از نشست تاکید شد: ویژگی ها و مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان مهندسی صنایع جهت ورود موفقیت آمیز به عرصه کسب و کار، همپوشانی حداکثری، با ویژگی های کارآفرینان دارد.

لازم به ذکر است حاضران بخش اول این نشست را مهندس مهدی رحمانی، رییس خانه استارتاپ کرج، دکتر علی رادمند از شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی، مهندس سهیل عباسی، مدیرعامل شتابدهنده تک و دکتر بابک امیری، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران تشکیل می دادند.

در ادامه در پنل دوم 47مین گردهمایی انجمن مهندسی صنایع ایران به عارضه یابی سازمانی پرداخته شد.

در این بخش از نشست 3 تن از فعالان حوزه مشاوره مدیریت با پرداختن به روش های عارضه یابی سریع،تشریح روندهای تکامل سازمانی و عارضه های دست به گریبان سازمان های ایرانی، تاکید کردند: قدرت و اعتبار یک سازمان در ایجاد تحولات یک شبه و بدون پشتوانه نیست بلکه قدرت در استمرار است حتی اگر بهبود ایجاد شده کوچک باشد.

گفتنی است سخنرانان بخش دوم گردهمایی را دکتر فرزاد حقیقی راد از مدیران علمی سازمان مدیریت صنعتی، دکتر سارا سلیمی نمین، مشاور و پژوهشگر نوآوری نظام یافته و مهندس سید علیرضا شجاعی، دانشجوی مدیریت راهبردی و نایب رییس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران تشکیل می دادند.

شایان ذکر است این گردهمایی، سومین نشست از سلسله نشست های 5گانه چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع بود که از مهر شروع شده و تا دی ماه ادامه داد و کنفرانس نیز بهمن ماه با حضور مقامات عالیرتبه و خانواده مهندسی صنایع به همت انجمن مهندسی صنایع ایران و میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، در پایان برنامه از صندوق نوآوری و شکوفایی جهت میزبانی این گردهمایی توسط انجمن مهندسی صنایع ایران تقدیر به عمل آمد.