انجمن مهندسی صنایع ایران

اولین نشست استانی انجمن مهندسی صنایع ایران در دانشگاه یزد با موضوع "نوآوری، تکنیک های حل مساله و خلق یک محصول جدید برگزار شد.

به گزارش انجمن مهندسی صنایع ایران، به نقل از دانشگاه یزد، مهندس سید علیرضا شجاعی،، نایب رییس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران، با اشاره به چگونگی تاسیس، دریافت مجوز از وزارت علوم و سابقه ۱۷ ساله انجمن، اهداف آن از جمله ارتقای دانش و توسعه کاربرد این رشته، مورد توجه قرارگرفت.

b_608_0_16777215_00_images_0014-statemeetig1.gif

وی با معرفی کلی و اجمالی از فعالیت های اخیر انجمن مهندسی صنایع ایران، از حضار به ویژه دانشجویان رشته های مختلف درخواست شد برای موفقیت در آینده، عضو تشکل علمی تخصصی خود شوند.

شجاعی در زمینه چگونگی به وجود آمدن یک ایده، استفاده از تکنیک های حل مساله و تبدیل ایده به خلق یک محصول جدید را بیان کرد.

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران تاکید کرد: در رقابتهای فشرده و پیچیده جهانی، شرکت هایی موفق هستند که بتوانند نیازهای پنهان مشتریان را کشف نموده و با ارضای آنها، هیجان را در مشتریان زنده نگهدارند.

b_608_0_16777215_00_images_0015-statemeetig1.gif

این گزارش می افزاید: مهندس سید علیرضا شجاعی هم اکنون مشاور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و نیز مشاور انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن ایران است. همچنین وی دانشجوی دکتری مدیریت راهبردی است و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی صنایع گذرانده و بیش از ۱۵ سال است که سمینارها و گردهمایی های مختلفی را در سازمانها و ارگانهای متعددی در سراسر کشور در زمینه خلاقیت، نوآوری، تکنیک های حل مساله و خلق یک محصول جدید برگزار کرده است.

این نشست در سالن کنفرانس گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد برگزار شد.

شایان ذکر است با توافقات به عمل آمده، دانشگاه یزد با همکاری انجمن مهندسی صنایع ایران نامزد است تا در سال ۱۳۹۷، پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع را در آن دانشگاه میزبانی کند.

ملاقات با مدیرگروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد

در حاشیه این سمینار، سید علیرضا شجاعی، نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران با دکتر احمد صادقیه، رییس گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به فعالیت های اخیر انجمن مهندسی صنایع ایران در راستای ارتقاء دانش و توسعه کاربرد این رشته مهم در کشور، از ریاست، اعضای هیئت علمی و انجمن دانشجویی گروه مهندسی صنایع به جهت برگزاری نخستین سمینار استانی انجمن در سال جاری قدردانی و بر گسترش همکاری ها تاکید کرد.

شجاعی با توجه به قدمت رشته مهندسی صنایع در دانشگاه یزد اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر گروه مهندسی صنایع به دانشکده ارتقا یابد.

b_608_0_16777215_00_images_0012-statemeetig1.gif

دکتر صادقیه نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، با یادآوری همکاری‌های گذشته گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد با انجمن مهندسی صنایع ایران، به وضعیت فعلی گروه و نیز تحولات سال های اخیر در امکانات دانشگاه پرداخت و از آمادگی کامل گروه مهندسی صنایع و نظر مساعد ریاست دانشگاه برای میزبانی کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع و تعامل موثرتر با آن انجمن خبر داد.

وی همچنین اعلام کرد اقدامات لازم برای تبدیل گروه به دانشکده انجام شده است.

بازدید از امکانات دانشگاه

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران سپس بازدیدی از امکانات دانشگاه یزد داشت تا پیرو درخواست آن دانشگاه از انجمن مهندسی صنایع ایران مبنی بر میزبانی پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع در سال ۹۷ از آمادگی دانشگاه در خصوص سالن‌ها و فضاهای برگزاری کنفرانس، کارگاه‌ها و پنل‌های جنبی و غیره اطمینان حاصل شود.

یادآور می‌شود دانشگاه یزد در سال ۸۱ میزبان دومین کنفرانس ملی مهندسی صنایع بوده و دکتر صادقیه دبیری کمیته علمی کنفرانس را برعهده داشته است.

b_608_0_16777215_00_images_iiie-statemeeting1.jpg