صفحه اصلیاخبارتمرکز IIEC2018 بر کاربردهای نوین و اشتغالزا

تمرکز IIEC2018 بر کاربردهای نوین و اشتغالزا

بزرگترین رویداد مهندسی صنایع کشور در گام چهاردهم، امسال به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندسی صنایع به نقل از روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد، سید علیرضا شجاعی، نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران با اعلام این خبر گفت: با توجه به تحولات علمی و فناوری در دنیا و نیازمندی های جدید بنگاه ها و حوزه های گوناگون صنعت و تولید و خدمات، رشته مهندسی صنایع نیز گستره کاربردی فراتر از گذشته یافته و نقش های نوینی را بر عهده گرفته است.

چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

به گزارش روزنامه اطلاعات، وی با اشاره به توجه ویژه برگزارکنندگان کنفرانس چهاردهم به کاربردهای نوین مهندسی صنایع در عرصه های مختلف اجرایی و سیاستگذاری کشور با رویکرد توسعه اشتغال، اظهار داشت: تم اصلی کنفرانس امسال "مهندسی صنایع؛ کاربردهای نوین، تئوری های اصیل" تعیین شده است.

بنابر گزارش روزنامه دنیا اقتصاد، شجاعی به برخی حوزه های کاربرد مهندسی صنایع به عنوان محورهای اصلی کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع 96 پرداخت و گفت: تلاش بر این است که کاربردهای نوین مهندسی صنایع در کسب و کارهای نوپا و الکترونیکی، سیستم های سلامت، سیستم های شهری، آب و انرژی، صنعت بورس و بانک و بیمه و صنعت گردشگری در قالب مقاله، ارائه تجربه و میزگردهای تخصصی مطرح شود.

وی ادامه داد: تداوم کسب و کار در عصر امروز و رسیدن به توسعه پایدار و دستیابی به صنایع پیشرفته بدون بکارگیری تکنیک های نوین مهندسی صنایع امکان پذیر نیست.

این کارشناس مسائل راهبردی اشاره ای هم به شعار امسال یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال داشت و گفت: معتقدم رکن اصلی و ستون فقرات سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مباحث مهندسی صنایع است. موضوعاتی همچون رقابت پذیری، تولید اقتصادی، کیفیت، کارآفرینی، دانش بنیان شدن و بهره وری همگی از جمله مباحث و حوزه فعالیت دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع است. لذا مهندسان صنایع در سطوح مختلف بنگاهی و ملی می توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند. از همین رو یکی از محورهای کنفرانس امسال، کاربردهای مهندسی صنایع در تحقق اقتصاد مقاومتی و بندهای سیاست های مرتبط به آن است.

دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع از مذاکره با برخی اساتید مطرح خارجی و ایرانی مقیم خارج در چندین کشور دنیا برای حضور و سخنرانی در کنفرانس خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این کنفرانس، معتبرترین و بزرگترین رویداد رشته مهندسی صنایع بوده و توسط انجمن مهندسی صنایع ایران که تنها تشکل رسمی دارای مجوز و تایید وزارت علوم با 18 سال سابقه است برگزار می شود، در کنفرانس چهاردهم نیز همچون دوره های گذشته جمع زیادی از اساتید و دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری رشته مهندسی صنایع و سایر رشته های مرتبط، همچنین پژوهشگران، صنعتگران و دانش آموختگان این رشته حضور خواهند داشت.

گفتنی است چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع بهمن ماه سال جاری به همت انجمن مهندسی صنایع ایران و دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود و فرصت ارسال مقاله و دستاوردهای علمی و تجربی تا 25 آبان ماه تعیین شده است. علاقمندان جهت کسب اطلاعات از محورهای کنفرانس می توانند به نشانی iiec2018.com مراجعه کنند.

تماس با انجمن

دفتر مرکزی و دبيرخانه انجمن: تهران، خيابان کريمخان زند- نبش خيابان دکتر عضدی شمالي (آبان سابق)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبايی- طبقه سوم شمالی واحد 304

خرید کالای ایرانی؛ افزایش و توسعه کسب و کار ایرانی

انجمن در شبکه های اجتماعی

عضویت خبرنامه

اعضای هیات مدیره

لوح فشرده 12 دوره کنفرانس

کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

مجله علمی پژوهشی زبان فارسی

مجله علمی پژوهشی زبان انگلیسی

بازگشت به بالا