انجمن مهندسی صنایع ایران

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران خواستار احیای همایش‌های دانشجویی مهندسی صنایع شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندسی صنایع ایران، سید علیرضا شجاعی، نائب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران در نشست دبیران و رابطان انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه‌های تهران با تاکید بر لزوم هماهنگی و همکاری بین انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع با تشکل اصلی رشته خود، اظهار داشت: در گذشته، همایش‌های دانشجویی مهندسی صنایع به صورت منظم و سالانه با یک لوگوی مشترک و واحد و هر بار به میزبانی یکی از دانشگاه‌ها برگزار می‌شد و شور و تحرک و پویایی زیادی را در دانشجویان به وجود می‌آورد که ضروری است این همایش‌ها مجددا احیا شده و استمرار یابد.

وی ارائه مقاله توسط دانشجویان در همایش‌های دانشجویی را موجب توانمندی و موفقیت در آینده علمی و حرفه‌ای آنها دانست.

دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران افزود: در یکی دو سال اخیر همایش دانشجویی مهندسی صنایع میان دو انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر برگزار شد که این کار مشترک جای تقدیر دارد و باید فراگیرتر شود.

شجاعی با بیان اینکه دانشجویان و مهندسان صنایع باید سمبل کار تیمی و هم افزایی باشند، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد برگزاری همایش‌های متعدد مهندسی صنایع بودیم که اغلب آنها عنوان اولین همایش داشته‌اند و این امر و پراکنده کاری چندان در شأن جامعه مهندسی صنایع نیست هر چند همه برگزارکنندگان این همایش‌ها تلاش داشته اند تا کاربرد مهندسی صنایع را در کشور گسترش دهند که جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: اما اگر همه این توان‌ها در کنار هم قرار گیرد و یک هم افزایی صورت گیرد با محوریت انجمن مهندسی صنایع ایران که تشکل تخصصی و رسمی این رشته است می‌توان برنامه‌های گسترده‌تر و اثربخش‌تری را پایه‌گذاری کرد.

در ادامه این جلسه حضار ضمن بیان برخی فعالیت‌های انجمن علمی خود، بر لزوم تعامل بیشتر انجمن‌های علمی- دانشجویی با انجمن مهندسی صنایع ایران تاکید کردند.

این جلسه در آینده‌ای نزدیک با دستور جلسه برنامه‌ریزی برای انجام چند فعالیت مشترک از جمله چگونگی تداوم همایش‌های دانشجویی مهندسی صنایع در سطح ملی، برگزار می‌شود.

دفتر مرکزی و دبيرخانه انجمن: تهران، شهرک قدس (غرب)، خیابان هرمزان، خیابان پیروزان جنوبی، نبش کوچه پنجم، ساختمان اسرا، طبقه همکف، واحد 3، کد پستی: 1466643691